top of page

Link do szkolenia OKW z 3 września

Link na youtube do szkolenia OKW, które odbyło się 3 września.Zapraszamy wszystkich obserwatorów i obserwatorki społeczne na szkolenie online, które odbędzie się online 3 września (niedziela) w godzinach 14:00-16:30 czasu polskiego.


Link do transmisji na kanale YouTube Komitetu Obrony Demokracji.

Link do transmisji na Fanpage Komitetu Obrony Demokracji (Facebook).


Dr hab. Grzegorz Kuca, prof. UJ w Katedrze Prawa Ustrojowego Porównawczego omówi zagadnienia dotyczące obowiązującego prawa wyborczego ze szczególnym uwzględnieniem roli obserwatora społecznego.


Informacje odnośnie używania systemu informatycznego przedstawi Michał Leśniak, koordynator projektu Obywatelska Kontrola Wyborów.


Szkolenie ma na celu przygotowanie do realizacji zadań w obwodowych komisjach wyborczych, przedstawi sposób przekazywania wyników wyborów oraz danych z obserwacji do systemu informatycznego OKW.


Szkolenie przygotuje nas także do próby generalnej systemu, która zostanie przeprowadzona przez OKW w niedzielę 10 września. Podczas próby zostanie sprawdzone działanie systemu informatycznego, organizacja i komunikacja.


OKW informuje, że wszyscy obserwatorzy i obserwatorki społeczne otrzymają linki służące do wprowadzenia danych liczbowych do przykładowego protokołu z fikcyjnymi wynikami wyborów w danej komisji wraz z instrukcją i zostaną poproszeni o wprowadzenie tych testowych danych.


Zapraszamy!Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page